Nejlepší mexické stand-upy, ze kterých vám uletí sombrera

Znáte to – je večer, vám se po práci ani po škole nikam nechce, a hlavně nemáte náladu nad ničím přemýšlet. Pustili byste si nějakou komedii, ale nevíte jakou. Na Netflixu je tak velký výběr, že klasicky skončíte u Přátel nebo Simpsonů v telce. Zkuste však pro jednou vypadnout ze stereotypu a inspirujte se u nás! Máme pro vás tipy na to nejlepší z mexické komedie. Ideálka je pak zalehnout k obrazovce, otevřít balíček tortilla chipsů, avokádový dip, pálivou rajčatovou salsu a užívat si „Netflix and chill(i)“ (a trochu toho nezřízeného binge watchingu a binge eatingu).

Dejte šanci mexických stand-upům. Zasmějete se, a ještě k tomu si zlepšíte svou španělštinu, naučíte se cool slang a poznáte více z mexické (pop)kultury.

Světové komičky a komiky jako je Ricky Gervais, Louis C.K., Dylan Moran, Amy Schumer, Jerry Seinfeld, Sarah Silverman a Bill Burr zná téměř každý. Z těch českých jsou zase populární Lukáš Pavlásek, Iva Pazderková, Miloš Knor, Ester Kočičková či Miloš Čermák (fajnšmekři znají třeba i Lukáše Vychopeně a Jaroslava Cermana). I Mexiko však má svou stand-upovou scénu.

Netflix nedávno přidal do svého portfolia několik vystoupení skvělých mexických stand-up komiček a komiků. A my vám řekneme, kteří jsou ti nejlepší. Pozor! Někteří ostřílení diváci varují – mexický humor je často postaven na stereotypech o etnicitě a je hodně nekorektní. My však máme pocit, že by se to mohlo nám Čechům, kteří milujeme černý humor, docela zamlouvat.

Sofía Niño de Rivera’s

Niño de Rivera je považována za jednu z nejvtipnějších komiček v celém Mexiku. Její humor je často černý a přináší cizincům působivý vhled do mexické kultury. Směje se nevraživosti mezi obyvateli hlavního města Mexika a zbytku země. Něco jako Pražáci versus Brňáci.

Mau Nieto 

Od tohohle chlápka pochytíte mnoho „chilanguismos“ neboli mexických slangových slovíček. Legraci si dělá hlavně ze svého původu, ale i ze vztahů nebo svých nevydařených pokusů nepít alkohol.

Daniel Sosa

Abyste rozuměli a pochopili Daniela, musíte umět opravdu dobře španělsky a alespoň trochu znát mexickou kulturu. Potom jsou jeho stand-upy pure gold. Jeho joky doporučujeme pokročilejším mluvčím.

Manu NNa

Manu NNA si ve vystoupeních dělá legraci ze své sexuality a zálibě v šílených telenovelách a marihuaně. Prokládá to spoustou popkulturních odkazů a legrácek.

Carlos Ballarta’s

Populární komik, který jede klasické vtípky o životě v hlavním městě a každodennosti. Humor vhodný pro každého.

Tak co? Máte vybráno?

SaveSave

SaveSave