Co nesmí chybět v mexické kuchyni: avokádo, kaktus a další dobroty

V současnosti patří Mexická kuchyně mezi ty nejoblíbenější na světě a není se čemu divit – mexické jídlo je snadné na přípravu a často je k jeho výrobě potřeba jenom pár ingrediencí.

Mexická kuchyně se v podobě, jakou ji známe dnes, začala formovat zhruba od 16. století pod vlivem evropské kolonizace. Ta do ní přinesla například vepřové maso, rýži a pšenici, které doplnily již dříve používaná rajčata, avokádo nebo kukuřici. A o pár stovek let později, konkrétně v listopadu roku 2010, se dokonce dostala na seznam nehmotných památek lidstva UNESCO.

Které přísady by při vaření neměly chybět, aby se zachovala její autentičnost?

 

Avokádo

A to nejčastěji v podobě quacamole – pomazánky, která je připravená z rozmačkaného avokáda, rajčat, cibule, česneku, chilli, limetkové šťávy, soli a koriandru. A dobrá zpráva? Avokádo je nejen velmi chutná, ale i velmi zdravá pochoutka. Obsahuje spoustu vitamínů, má více draslíku než banány a je bohaté na vlákninu.

Chilli

Mexičané si potrpí na pálivá jídla, takže chilli rozhodně nemůže chybět. Pro nezkušené se doporučují spíše zelené papričky (z kterých se vyrábí salsa verde), milovníci pálivého pak ocení spíš červené chilli (které jsou hlavní přísadou v salsa roja).

Kaktus

Kromě toho, že se kaktus konzumuje jako chutná potravina, Mexičané z jeho plodů vyrábí i červený alkoholický nápoj zvaný Colonche. Než se ale do přípravy kaktusu pustíte, určitě ho nezapomeňte omýt a vykartáčovat pod proudem studené vody, a to ideálně v rukavicích, aby Vás nepodráždily drobné jehličky, které zůstávají na povrchu kaktusu.

Koriandr

Tato bylinka má velmi specifickou a výraznou chuť, která mexickému jídlu dodává svěžest a autenticitu. Ideálně ji používejte čerstvou a “nebojte se jí” – hodí se do quacamole, salátů, k hlavním jídlům i do typických omáček.

Kukuřice

Ať už jako doplněk k hlavnímu jídlu nebo jako příměs do salátu, kukuřice k Mexiku vždycky patřila a vždycky bude. Ultimátní mexické street food jídlo? Kukuřice na špejli obalená v majonéze, chilli, sýru a posypaná koriandrem.

Limetka

“A když nemáte limetku, použijte citron.” No, tak by to rozhodně fungovat nemělo. Zelené limetky mají tenčí kůru než citrony, a bývají často chuťově bohatší narozdíl od typicky kyselých citronů. A kromě toho, že se jejich šťáva používá do jídel, využijete je i při přípravě koktejlů – a to není nikdy na škodu.

Rajčata

Rajčata se používají jako hlavní přísada do omáček a salsy, jako náplň do hlavních jídel, ale i jenom nakrájená na kousíčky jako příloha. Nezapomeňte, že pokud dáte rajčata do lednice, ztratí svou chuť.

 

Takže… nasadit sombrera, hudbu obstarají Mariachi a jde se vařit!