Podzimní quesadillas s dýní a sýrem Gruyére

S podzimem přichází na scénu nové sezónní potraviny, které opět obohatí náš jídelníček, mezi něž patří například dýně. Kromě toho už je čas začít se připravovat na zimu, takže je konečně čas vyměnit dietní a lehká jídla za hříšné a pořádné porce. “Nacpat se k prasknutí” můžete například podzimní variantou quesadillas s lahodným sýrem Gruyére.

Quesadillas s dýní a sýrem Gruyére

(porce pro 4 – 6 lidí)

INGREDIENCE

střední máslová dýně, oloupaná a nakrájená na kousky

menší celé kuře, opečené v troubě a natrhané na kousíčky

balení mladého špenátu

miska nastrouhaného sýra Gruyére

salát, pepř

lžíce olivového oleje

zakysaná smetana

2 balení (2x 6 ks) Santa Maria Tex Mex tortilly/Pšeničné Tortilly/Pšenično-Kukuřičné Tortilly

 

POSTUP

Předehřejte troubu na 250°.

Na plech rozložte pečící papír, polijte trochou olivového oleje a poklaďte na něj kousky nakrájené dýně. Osolte a opepřete. Nechte v troubě cca 25 minut. Poté vyndejte a smíchejte společně s kuřetem, špenátem a sýrem v míse.

Na pánev nalejte také trochu oleje a rozpalte ji. Poté vložte první quesadillu, na kterou nandejte přiměřenou porci smíchané směsi. Po třech minutách navrch přidejte další tortillu, vyklopte celý obsah pánve na talíř a poté vraťte na pánev druhou stranou, tedy tou quesadillou, která ještě není opečená. Opakujte, dokud nespotřebujete všechny ingredience.

Hotové quesadillas rozkrájejte jako pizzu na čtyři kusy a do misky nandejte trochu zakysané smetany, kterou si každý může nandat dle chuti.

TIP

Máslovou dýni můžete nahradit i dýní Hokkaidó, která ušetří pár minutek času, protože se nemusí loupat. U všech dýní ale vyndavejte vnitřek se semínky – semínka poté můžete očistit, nasušit, opražit a přidat třeba do příští várky quesadillas. Dužinu naopak po krátkém povaření zapracujte do koláče nebo přidejte jako náplň do závinu.

Dobrou chuť!