Dušičky po mexicku – cukrové lebky, maškarní průvody a rodinné oltáře

Vznik tradice

Obdoba našich dušiček neboli Den mrtvých (Slavnosti všech svatých), který někde začíná už 31. 10., se v Mexiku slaví zejména 1. a 2. listopadu. Tato tradice sahá až do dob dávných aztéků – spojením původního kultu a katolické víry vzniklo to, čemu dnes říkáme Día de los muertos. Ve 20. století pak k symbolům tohoto svátku přibyla tzv. La Calavera Catrina (elegantní smrtka), kterou poprvé ztvárnil okolo roku 1912 kreslíř José Posada.

Día de los muertos není o smutnění, právě naopak – tato tradice pomáhá vnímat smrt jako přirozenou součást života a samotné uctívání tradice je bráno spíše jako oslava. V tyto dny se totiž podle Mexičanů duše zesnulých vrací ke svým živým milovaným, aby společně zavzpomínali na všechno dobré a oslavili spolu koloběh života. Doma si lidé zdobí svoje rodinné oltáře, ofrendas, kde mají fotky svých zesnulých příbuzných, a to často ozdobnými lebkami, calavera, a okvětními lístky aksamitníku vzpřímeného, flor de muertos.

Slavnostní pohoštění

Je zvykem na hroby nosit jídlo a pití, které měli zesnulí za života rádi a ze hřbitovů se tak stává barevné a radostné místo, kde se potkává za svitu svíček a mezi květinami celá rodina.

Je také obvyklé, že tradici provází festivaly a maškarní průvody.

V tyto dny Mexičané jedí tzv. tamales, které se připravují z kukuřičného těsta tradiční metodou – nixtamalizací – při níž se celé zrno nejprve namočí a potom vaří v alkalické směsi většinou ve vápenaté vodě a teprve poté se oloupe. Takto připravená zrna se následně vymyjí a umelou, takže z nich vznikne masa, která se usuší a dále používá. Plní se masem, sýry, ale i zeleninou nebo ovocem. Pokud zrovna nemáte čas nixtamalizaci vyzkoušet, naplňte směsí alespoň pšenično-kukuřičné tortillas Santa Maria.

S tímto dnem jsou spojeny i lebky z cukru, calaveras, jejichž barevnost a vzory vyjadřují osobnost zesnulého, nebo chléb mrtvých, pan de muertos, který je často nasládlý a ochucený anýzem nebo citrusy a ozdoben něčím, co připomíná kosti, a tedy je nejčastěji posypán cukrem nebo sezamovými semínky.

K pití podávají alkohol, a to nejčastěji ten, který měl rád právě zesnulý.Vzhledem k ročnímu období, ve kterém se svátky slaví, se pije také mexická horká čokoláda, champurrado, která je zahuštěná kukuřičnou moukou a ochucená anýzem, skořicí nebo vanilkou.

Není divu, že tento krásný svátek převzalo ve svých podobě mnoho států Latinské Ameriky a v roce 2008 byla tato tradice zařazena do seznamu nemateriálního kulturního dědictví lidstva UNESCO.

Tuto krásnou tradici mimojiné opěvuje i Oscarem ověnčená pohádka z dílny Pixar studií, o které jsme dříve psali zde.

Pokud chcete Día de los muertos zažít i u nás, máte možnost 1. 11. v restauraci Las Adelitas, 2. 11. ve Žlutých lázních nebo 3. 11. v Alfredovi ve Dvoře.