Vánoční krůta s mexickou omáčkou poblano z čokolády a chilli

Čím zakončit tento rok než úžasným receptem na vánoční krůtí maso s výbornou omáčkou poblano, která se v Mexiku tradičně podává v čase vánočních svátků. Tuhle specialitu v které se snoubí chuť chilli a čokolády si určitě zamilujete.

Krůta s omáčkou poblano

(porce pro 3 – 5 lidí)

INGREDIENCE

14 pasilla nebo ancho chilli papriček
krůtu (o hmotnosti necelé 4 kg), naporcovanou
4 lžíce oleje
2 cibule, nakrájené
4 stroužky česneku, nakrájené
½ lžíce anýzu
2 lžíce sezamových semínek
2 lžíce nakrájeného koriandru
1 Santa Maria tortillu
500 g rajčat v konzervě (bez slupky, nakrájené)
1 hrnek madlových plátků
půl hrnku rozinek
půl lžíce mletého hřebíčku
půl lžíce skořice
půl lžíce mletých koriandrových semínek
půl lžíce černého pepře
50 g hořké (mexické) čokolády
sůl

POSTUP

Na rozpálenou suchou pánev položte chilli a opečte. Odtrhněte stopky a vysypejte z papriček semínka. Roztrhejte papričky na kousky a vhoďte do mísy s horkou vodou, kterou přikryjte a v které papričky necháte zhruba půl hodinu.

Krůtu (pavo nebo guajalote) vložte do velkého hrnce, zalijte studenou vodou, přidejte sůl a nechte na plotně probublávat zhruba hodinu.

Maso vyndejte a vývar si schovejte. Kousky masa osušte papírovou utěrkou. Na velké pánvi rozpalte olej a maso na něm opečte, pár minut na každé straně, dokud maso nechytne krásnou hnědou barvu. Maso přendejte do velkého kameninového hrnce a olej nechte v pánvi.

Do mixéru vložte cibuli, česnek, polovinu sezamových semínek, čerstvý koriandr, kousky tortilly/toastu, rajčata, mandle, rozinky, hřebíček, skořici, semínka koriandru, pepř a chilli papričky a rozmixujte tak, aby ze směsi vzniklo pyré. Pokud je to potřeba, vložte do mixéru směs po várkách.

V pánvi rozehřejte zbylý olej (pokud potřebujete, trochu oleje přidejte) a pět minut pyré za stálého míchání provařte. Přidejte dvě lžíce vývaru a čokoládu rozlámanou na kousíčky, a sůl na dochucení. Pomalu nechejte vařit, dokud se čokoláda nerozteče. Omáčka by měla hustá.

Nalejte omáčku na krůtí a to pečte v troubě na nejnižší teplotu ještě cca půl hodiny.

Těsně před podáváním krůtu posypejte zbývajícími sezamovými semínky.

TIP

Podávejte s rýží, tamales nebo s horkými opečenými tortillami a guacamole. Pokud zbyde omáčka, můžete si v ní namáčet i Santa Maria tortilla chipsy.

Dobrou chuť!