Feliz Navidad – betlémy v životní velikosti, několikadenní oslavy a spousta vánočních dobrot

Betlémy z hlíny a v životní velikosti

V Mexiku se Vánoce slaví už od 12. prosince a trvají až do 6. ledna. Nacimientos, betlémy jsou zde velmi populární a často jsou v životní velikost. Dříve bylo dokonce běžné, že se jako Betlém používala jedna celá místnost. Figurky jsou často z hlíny a předávají se z generace na generaci. Kromě postav Marie, Josefa, malého Ježíška nebo pastýřů se objevují i figurky žen, které připravují tortilly, pouličních prodejců jídla nebo různých zvířat, třeba plameňáků. V Mexiku už získává oblibu i vánoční stromeček, betlémy nicméně stále vedou.

Slaví se 24., ale i na Tři krále

Štědrému večeru se říká Noche buena a jako u nás jde o rodinný svátek a hlavní jídlo se jí večer. O půlnoci lidé také chodí na mši, která se nazývá Misa de Gallo a Mexičané jsou zvyklí na Štědrý večer pouštět i ohňostroje.
V některých státech Mexika děti očekávají Santu Klause 24. prosince, na jihu Mexika pak děti dostávají dárky 6. ledna na Tři krále, Dia de los Reyes. Dárky tak v Mexiku nosí jak malý Ježíšek, El Niňito Dios, tak Santa Klaus, Santo Clós.

Je tradicí, že se na Tři krále jí speciální královský koláč, Rosca de Reyes, a v něm je schovaná malá figurka Ježíška. Kdo Ježíška v koláči najde, je jeho kmotrem po celý další rok.

Dalším důležitým dnem je La Candelaria, obdoba našeho svátku Uvedení Páně do chrámu, jež připadá na 2. února a značí konec Vánočních oslav v Mexiku. Většina mexičanů tento den pořádá bujaré party.

Vánoční dobroty

Stejně jako při ostatních svátcích, i na Vánoce hraje jídlo důležitou roli. Rodina se sejde a společně si pochutnávají na oblíbených tradičních jídlech a nápojích. V Mexiku je běžné, že se hoduje ještě o půlnoci. Další den se rodina sejde znovu a dojídají se zbytky.

BACALAO: treska připravená s opečenými rajčaty, česnekem, cibulí, olivami, petrželkou, banánovými paprikami a kořením. Další den se může dát na chleba, torta.

ROMERITOS: jídlo z výhonků romerito (v angličtině seepweed), které je podobné mladému špenátu nebo rozmarýnu. Romeritos jsou připraveny s krevetami a bramborami v omáčce mole.

ENSALADA NOCHEBUENA: Štědrovečerní salát v Mexiku připravují z řepy, jablek, pomerančů, banánů, ananasu, oříšků a ze sladkého dresingu. Stejně jako u nás je však mnoho variací tohoto salátu.

ROMPOPE: bohatý, sladký a kořeněný vaječný koňak, který je vyroben z vajec, mléka a vanilky. Můžete ho samozřejmě nakoupit i v obchodech, ale určitě je lepší připravit ho doma. Často se do něj přidává ještě rum. Lidé mají za to, že původní mexický Rompope byl vytvořen v klášteře Sv. Kláry v Pueblu na začátku 17. století.

PONCHE: v tradičním mexickém Vánočním punči je mnoho ingrediencí a opět se liší recept od receptu, ale hlavními přísadami jsou tejocotes (malé ovoce, které připomíná jablka), pomeranče, guava, švestky, hrušky, rozinky, vlašské oříšky a skořice. Do punče se často přidává brandy nebo rum.