El Día del Amor y la Amistad: Mexičané slaví den lásky a přátelství

V Mexiku se 14. února slaví den lásky a přátelství. Mexičané jsou známí svou laskavou a otevřenou povahou a není tak překvapením, že právě v tento den jsou víc než ochotní projevit svoje city a opečovávat svoje nejbližší. I v Mexiku jsou obchody a restaurace zdobeny růžovými srdci, andílky lásky a mašlemi. Pouliční prodejci nabízí balónky ve tvaru srdce a květiny.

Pokud chcete říct ve španělštině, že někoho milujete, jsou dva způsoby, jak to udělat. Te quiero se říká i mezi přáteli a rodinnými příslušníky asi podobně jako u nás mám tě rád, zatímco te amo je výraz silnějšího romantického citu, tedy miluji Tě.

A i pokud nemáte někoho, do koho jste zamilovaní, v Mexiku je tento svátek i pro vás a vaše přátele, abyste měli kdy oslavit, že máte kolem sebe skvělé lidi, kteří s Vámi tráví čas.

Mexičtí bohové lásky

Podobně jako v ostatních zemích, které tuto tradici převzaly, i v Mexiku je někdy Valentýn kritizován jako komerční dovezený svátek, ale i tak je podporován pro svůj účel – oslavovat lásku. A stejně jako staří Řekové nebo Římané měli svá božstva lásky, měla i civilizace Mexica, která obývala oblast dnešního Mexika, svoje božstva ztělesňující  tento cit. Jednalo se o Xochipilli a Xochiquetzal. Xochipilli, zvaný “princ květin,” zastával podobnou roli jako řecký Apollo – byl bohem lásky, her, krásy, tance kukuřice a písní. Xochiquetzal, jejíž jméno znamenalo “vzácná květina” nebo “ozdobný pták”, byla spojena s plodností přírody. Měli spolu syna Centeotla, boha kukuřice, která hraje v mexické kuchyni jednu z nejdůležitějších rolí. Na jejich počest se čtyři dny držel půst a na obětní oltáře nosili chléb a kukuřici. Tančívali také do rytmu bubnů, kterým se říkalo teponaztli. Nic z těchto původních tradic však není v novodobých oslavách svátku lásky zahrnuto.

Slavnostní pohoštění

A co připravit na zub své druhé polovičce nebo blízkým? Přinášíme pár tipů na mexické dobroty, které můžete letos vyzkoušet:

Pozole: polévka z drcené kukuřice a kuřecího nebo vepřového vývaru, do které se přidává maso, krájený salát a ředkvičky, a která se nejčastěji podává s toscadas, křupavými osmaženými tortillami

Tamales: které jsou přítomné u každé zvláštní příležitosti, a ani tato není výjimkou – tradiční mexický pokrm, který se skládá z kukuřičného těsta a různých náplní, tamale je pak zabalené  ještě v kukuřičném listu nebo v banánovém listu

Tacos: zapomeňte na tvrdé tacos – stačí Vám měkké kukuřičné tortilly, do kterých si naplníte, na co máte chuť, ale určitě nezapomeňte na chutnou salsu a nějaký dobrý salátek s limetkou a koriandrem

¡Feliz día del amor y la amistad!